Alman Kurdu

Alman Kurdu

Alman kurdu, güvenilir, sadık ve güzel bir köpek üretmek için yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ve geliştirilmesi otuz seneden çok daha fazla zaman alan bir köpek ırkının ismidir.

Üzerinde çalışılan köpeğin gelişimi tamamlanmasının ardından Almanya’da polis kuvvetleri ve ordunun bir parçası haline gelmesi söz konusudur. Son derece zor şartlara olan dayanıklılığı ile ünlenen bu köpekler; güçlü, zeki ve eğitilebilir yapısıyla kısa zamanda dünyanın en popüler köpekleri arasına girmiştir.

Oldukça sadık ve akıllı kişiliğiyle bu köpekler; günümüzde hem ailene için hem de istihbarat için ideal özellikleri taşımaktadır. Yabancı bireylere karşı son derece temkinli davranmasın onu her daim iyi bir bekçi köpeği konumuna getirmektedir. Ayriyeten tehlike zamanında sahibine haber veren köpekler olarak tanınmışlardır. Bu cins doğru bir eğitimle son derece fazla hüner sergileyebilen nadir ırklar arasında yer almaktadır.

Daha çok kendi başına olmasıyla bilinen bir türdür. Her ne kadar vahşi bir görüntüye sahip olsa da saldırgan bir köpek ırkı değildir. Arkadaşlık açısından son derece seçici davranan yapısı, her daim dikkatli olmasını olanak sağlayan bir özelliğidir. Ancak birine bir kez bağlandığı vakitte asla bırakılmadığı da bilinen bir gerçektir.

Zeki ve akıllı kişiliği alman kurdunun son derece eğitilebilir olduğunu bizlere göstermektedir. Bu konuda pek çok hünerleri ile nam salmış bu sevimli köpekler, sağır bir kişiyi uyandırmak, kapı zili çalmak hatta yaklaşan tehlikelere karşı önlem almak gibi önemli işleri başarmaktadır. Fakat bu türün de en olumsuz kişilik özelliği; asla tek başına kalmak istememeleridir. Uzun süre tek başlarına bırakılması durumunda agresif hareketler göstermeleri çok olasıdır. Eğer alman kurdunu görmezden gelir ve onunla ilgilenmezseniz havlayarak tepkisini belli edecektir.

Alman kurdu ve daha fazlası hakkında bilgi almak için https://www.patibul.com/12/alman-kurdu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Genel Kültür