Duty Free Mağazalarla Ilgili Gerçek Bilgiler

Duty Free Mağazalarla Ilgili Gerçek Bilgiler

Duty Free Mağazalarla İlgili Gerçek Bilgiler

Uçak yolculuğu yurtiçi yurtdışı istikametinde yapılabilir. Her iki yolculuk çeşidi için farklı avantaj ve dezavantajları dan bahsetmek mümkündür. Yurtdışı seyahatlerde dikkat çeken belli başlı noktalar vardır ki bunlardan bir tanesi de duty free mağazalarından yapılan alışverişlerdir. İnsanların genelinde duty free mağazaları ile ilgili oldukça olumlu bir kanı vardır. İnsanların çoğu duty free mağazaları ile ilgili uygun fiyatlı alışveriş imkânının sunulduğu alanlar olarak fikir yürütülmektedir ancak söz konusu mağazalarla alakalı doğru bilinen pek çok yanlış olduğunu ifade edebiliriz. Nitekim Marlboro Double Fusion Summer almak isteyen bir kimse piyasa değerinin çok çok üstünde bir tutarla duty free mağazasından ayrılabilir.

Bahsi geçen mağazalarla ilgili olarak belirtilecek ilk nokta ifade edildiği üzere uygun fiyatların geçerli olmadığıdır. Duty free mağazaları temelde vergiden muaf ürünlerin satışını yapmaktadır. Bu anlamda çeşitli ürün gruplarının mağazalarda satış imkânı vardır. Diğer taraftan söz konusu ürünlerin vergiden muaf olmaları bu ürünlerin piyasa değerinin çok çok altında olması sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Ancak bu hiç de anlatıldığı gibi değildir. Vergiden muaf olmasına rağmen hiçbir duty-free mağazasında satılan herhangi bir ürün grubu piyasa değerinde dahi değildir. Genel olarak söz konusu mağazalarda Djarum Black marka sigaraya verilecek tutar piyasa değerinin neredeyse bir buçuk katı tutarındadır.

Duty-free mağazalarındaki mevcut alışverişler ile ilgili verilen oran minimum bir oranı ifade eder. Bu anlamda duty free mağazaları hakkında asıl durumun anlatıldığı gibi olmadığını bilmek kişinin avantajınadır. Yine de seyahat yapmaksızın bir duty free tecrübesi yaşamak için aynı şekilde vergiden muaf ürünlerin daha uygun fiyatlarla alınması mümkündür. Özellikle online yollarla bu imkânı sağlayan sistemler güvenli bir ortamda alışveriş imkânı sunmaktadır. Diğer taraftan herhangi bir alışveriş yapmak için bir yurtdışı seyahati yapmak da gerekmemektedir. Burada ifade edilen şekilde yapılan alışverişler ile bütün grupları içerisinde yer alan Captain Black marka sigarayı daha uygun bir fiyata ve daha fazla adette almak mümkün hale gelecektir ki bu da herkes için oldukça önemli bir avantajı sağlar.

Genel Kültür