Farklı Model Tırnak Modaları

Farklı Model Tırnak Modaları

Farklı Model Tırnak Modaları

Bir kadının manikür veya pedikürü, imajının ve görünümünün önemli bir parçasıdır. Aynı zamanda kendi başına yapabileceği eğlenceli bir aktivitedir. Tırnak rengi olarak da bilinen oje, tırnaklara farklı renklerde görünmelerini sağlamak için uygulanan bir kozmetiktir. Çoğu insan tırnaklarını boyar ve bazıları tırnak çıkartmaları veya kristallerle süsler. Oje renkleri parlak, nötr veya koyu olabilir; her birinin kendi kullanımları ve anlamları vardır.

Oje genellikle pigmentler, reçineler ve bağlayıcılarla karıştırılmış bir ciladır. Genellikle, sim, mika ve parıltı gibi çeşitli katkı maddeleriyle birlikte Krom bazlı veya emayeden yapılır. Kişiler fırça, kalem veya parmak kullanarak tırnaklarına uygularlar. Kuruduktan sonra fazla ojeyi elleriyle ovalayarak çıkarabilirler. Daha sonra pürüzlü kenarları gidermek için tırnaklarını törpüler ve ojenin yapışması için pürüzsüz bir yüzey oluştururlar. Oje genellikle doğal olarak parçalanmadan önce yaklaşık iki hafta sürer. Kadınlar, tırnak uzatmalarını uygulamadan önce tırnaklarını örtmek için oje kullanırlar, böylece orijinal tırnaklar yukarıdan bakıldığında doğal görünür. Poli jel ürünleri günümüzün en popüler ürünleri konumundadır.

Farklı Renk Ojeler

Oje birçok farklı renkte gelir ve herhangi bir kadının ten rengiyle eşleşebilir. Kadınlar arasında popüler renkler arasında kırmızı, pembe, mor, lacivert, açık mavi ve beyaz bulunur. Kadınlar ayrıca siyah, kahverengi ve altın gibi nötr renkleri seçme eğilimindedir. Siyah oje, soluktan koyu ten tonlarına kadar hemen hemen her ten rengiyle uyumludur. Siyah oje, erkeksi bir moda ifadesi olarak da kullanılabilir – örneğin erkeklerin parmaklarında veya ayak parmaklarında. Kahverengi oje, kadınlar arasında hem el hem de ayak için popüler olan bir diğer renktir. Doğal cilt tonlarını vurgulamak ve ellerin ve ayakların daha doğal görünmesini sağlamak için iyi çalışır.

Ojelerin tırnakları güzel göstermenin yanı sıra daha birçok kullanım alanı vardır. Bazı insanlar manikür veya pedikürlerini kişilik belirtileri olarak kullanırlar. Örneğin, o anki ruh hallerine bakılmaksızın, kızgınlarsa tırnaklarını kırmızıya, mutluysalar pembeye boyarlar. Diğer insanlar ojeyi dostluk veya sevginin sembolü olarak kullanır; tırnaklarına arkadaşlarına veya eşlerine mesaj yazmak için farklı renkler kullanırlar.

Moda ve Yaşam