Formula 1 Araba Yarışı Başlıyor! Peki Formula 1 Nedir

Formula 1 Araba Yarışı Başlıyor! Peki Formula 1 Nedir

Formula 1 Araba Yarışı Başlıyor! Peki Formula 1 Nedir?

Formula 1 yarışları, motor sporlarının en popüler şeklidir. Bu sporda, iki veya daha fazla sürücüden oluşan takımlar, arabalarını bir parkurda ve bitiş çizgisine maksimum hızda yarıştırırlar. Her araba, yakıt yakmak ve güç üretmek için yapılmış bir motorla çalışır. Arabalar benzersizdir çünkü Formula 1 takımları onları farklı şekilde tasarlar. Ancak, tüm Formula 1 arabalarının ortak bir yanı vardır, hepsi hızlıdır. Formula 1 arabaları, motorları ve ağırlıkları sayesinde son derece hızlıdır. Bir Formula 1 yarışını başlatmak için sürücüler, başlangıç ​​çizgisinden çıktıklarında daha az tehlikeli olmaları için arabaları yavaşlatır. Cloudbet

Maksimum Hız Kapasitesi!

Bir Formula 1 yarışında, sürücü motor hızın maksimum hıza çıkarır – genellikle 5.000’in üzerindedir. Ardından, sürücü motoru durdurur ve hızlanmayı durdurmak için aracın gazını açar. Ardından, kapalı kalması için kontağı kapatır. Bu prosedür, sürücü herkesin yolunu temizlemesini beklerken arabanın hareket etmemesini sağlar. Bundan sonra, herkes başlangıç ​​prosedürünü bitirirken arabasına doğru yürümeye başlar. Arabasına yaklaştığında, motoru tekrar çalıştırır ve yarışmaya hazırlanır.

Formula 1 yarışında, başlama prosedürü yarışın yarısını oluşturur. Yarışın diğer yarısı kimin kazanacağıyla ilgili: Formula 1 arabaları maksimum hızda ileri giderken çok tehlikelidir. Bu nedenle, Formula 1 yarışları, hiç kimsenin belirlenen hız sınırını – tipik olarak 180 km/sa (112 mph) geçemeyeceği belirlenmiş güvenlik süreleriyle ayrılır. Bu güvenlik periyotlarında sürücüler dinlenir ve lastiklerini değiştirirler, böylece diğerlerinin yollarını açmasını beklerken arabalarının yıpranmaması sağlanır. Herkes başlangıç ​​prosedürünü tamamladığında, yeşil ışık sürücülerin gitmesine izin verir- ve ilk giden kazanır. F1 yarışlarının Kasım ve Aralık aylarıyla beraber başlaması bekleniyor. Böylelikle yarış tutkunları Kasım ve Aralık aylarını aktif bir şekilde geçirecek.

Spor