Hamilton Topluma Etki Etmek Önemli Dedi

Hamilton Topluma Etki Etmek Önemli Dedi

Yedi Formula 1 Dünya Şampiyonluğu’yla bu alanda Micahel Schumacher ile zirvede yer alan ve başarısıyla adından söz ettiren Lewis Hamilton, Sky Sports’tan Naomi Schiff’e verdiği bir röportajda “asıl amacı”nın eşit haklar ve kapsayıcılık olduğunu ve kendi kişisel sosyal medya hesabını da bu amaçla kullandığını söyledi.

37 yaşındaki başarılı megapari giriş Mercedes sürücüsü, geçtiğimiz yıllarda Formula 1 gridi içerisinde ırksal açıdan yapılan eşitsizlik konusuna dikkat çekmiş, organizasyonla birlikte kampanyaya öncülük etmiş ve yarışın öncesinde yapılan protestolarda başı çeken bir isim olurken “Buradaki rolümün bu gibi söylemleri devam ettirmek, [F1 Patronu] Stefano [Domenicali]’yle oturmak ve napıyorsun, nasıl beraber çalışabiliriz demek olduğunu düşünüyorum.Bu platforma sahibim ve bazen rahatsız edici şekilde baskı uygulayabiliyorum ama bazen bu değişimi başlatmak için gerçek bir fırsat oluyor. Benim için bu herhangi bir şampiyonluktan daha büyük bir ödül. Önümüzdeki beş on sene içerisinde spora baktığımda ve televizyondan -umarım ki çocuklarımla- takip ettiğimde onların kadın mühendisler ve mekanikerler görmesi ve bir fırsat olduğunu bilmeleri.” şeklinde görüşlerini paylaşarak konuya olan hassasiyetini yansıtıyordu.

Lewis Hamilton, gerek duyarlılığı gerekse bazı konulardaki hassasiyeti ile insanlar arasında sevilmeyi ve ilgi görmeyi başarmış hatta Instagram hesabında sahip olduğu 27.3 milyon takipçiyle beraber spor dünyasındaki en büyük etki alanına sahip isimlerin arasında yer almıştır. Vermiş olduğu bir açıklamada sosyal medya ilgili “Daha gençken ve  sosyal medya kullanmaya yeni başlıyorken asıl olay kendi platformunuzu yaratmaktı. Çünkü ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar büyük bir etkiniz olur.” şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

Spor