Lionel Messi Dünya Kupasına Hazırlanıyor

Lionel Messi Dünya Kupasına Hazırlanıyor

Lionel Messi Dünya Kupasına Hazırlanıyor!

Lionel Messi, Fransız kulübü PSG ve Arjantin milli takımı için forvet olarak oynayan Arjantinli profesyonel bir futbolcudur. Çoğu zaman dünyanın en iyi oyuncusu olarak kabul edilen ve birçok kişi tarafından tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak kabul edilen Messi’nin rekor kırdığı beş Ballon d’Or ödülü, dördü art arda kazandığı ve rekor kırdığı dokuz Avrupa Altın Ayakkabısı ödülü bulunmaktadır.

Tüm profesyonel kariyerini dokuz La Liga şampiyonluğu, dört UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve altı Copas del Rey dahil 31 kupa kazandığı Barcelona ile geçirdi. Messi, ilk uluslararası maçına 2005 yılında çıktı ve Arjantin’i üç Dünya Kupası ve dört Copa América turnuvasında temsil etti ve ikinci turnuvayı 2015 ve 2016’da kazandı.

Futbola genç yaşta başlayan Messi, ilerleyişini futbol kulüpleri tarafından yakından takip etti. 13 Yaşında Barselona ile anlaştı ve dünyanın zirvesine eşi görülmemiş bir tırmanışa başladı. İlk profesyonel sözleşmesi 2001 yılında Barça ile yapıldı ve ilk Ballon D’or’unu kazandığında 21 yaşındaydı. Kulüp ve ülke için 650’den fazla üst düzey kariyer golü attı.

Messi, top sürme, pas ve gol atma yetenekleriyle tanınan klasik bir 10 numaralı oyun kurucudur. “İkili kanat” pozisyonunda çalışır ve her iki kanatta da oynayabilir. Kendine özgü oyun stili ve boyu, Messi’yi “dünyanın en iyi oyuncusu” ilan eden Diego Maradona ile karşılaştırmalar yaptı. Messi’nin başarıları, onun tüm zamanların en büyük oyuncularından biri olarak görülmesine yol açtı. FIFA, Pelé’nin Yaşayan En Büyük 125 Futbolcu listesi ve UEFA’nın Yüzyılın Takımı tarafından Dünyanın En Büyük 50 Oyuncusu listesinde yer aldı. Onwin

Spor