Muhittin Böcek Turizme Vurgu Yaptı

Muhittin Böcek Turizme Vurgu Yaptı

Muhittin Böcek Turizme Vurgu Yaptı

Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek son günlerde Antalya’da yaşanan turizm sezonuna vurgu yaparak turizmin %50 oranında artış gösterdiğini dile getirdi. Özellikle Antalya bölgesindeki otellerde villalarda kişiler boş yer bulamıyor. Böcek yapmış olduğu açıklamalarda turizme vurgu yaparak gelecek sezonlarda turizm olanaklarının %70 oranında artış göstermesi bekleniyor. Muhittin Böcek turizme vurguda bulunarak euro kurunda yaşanan gelişmelerin Türkiye’nin turizmini canlandırdığını dile getirdi. Son günlerde ziyaretçi akımına uğrayan Antalya sahilleri her geçen gün daha fazla ilgileri üzerine çekmeye devam ediyor. Antalya sahillerinde yaşanan hareketli günlerin yaşanmasıyla beraber turizm sezonunda ciddi yükselişlerin yaşanması bekleniyor. Yaşanan bu gelişmelerle beraber Antalya turizmi canlanmış vaziyettedir.

Antalya Turist Akımına Uğruyor!

Antalya haber kişilere en güncel haberleri sunan ve avantajlı bir hizmet olanağı sağlayan bir hizmet olanağı sağlar. Antalya turist akımına uğrayan bölgeler arasında ilk sırada yer alıyor. Antalya turizm açısından günümüzde popülerlik kazanan bir bölge konumunda yer alması turist sayısındaki artışlar bölgedeki gelişimi etkileyen en önemli gelişmeler arasında bulunuyor. Son günlerde yaşanan turist akımının etkisiyle Antalya sahilleri Alman- İngilizce ve Fransız kişilerin akımına uğradı. Antalya’da yaşanan gelişmelerin en önemli sebebi TL’nin Dolar ve Euro karşısında ciddi oranda değer kaybı yaşaması olarak ön plana çıkıyor. TL- Dolar arasındaki sert düşüş ortamından etkilenen Antalya bölgesi turistlerin cazibe merkezleri haline gelmiş oldu.

Antalya Ekonomisi Canlandı

Bakan Muhittin Böcek canlanan Antalya ekonomisine dikkat çekerek önceki yıllara göre Antalya ekonomisinin turizm açısında %50 değer kazandığını dile getirdi. Antalya ekonomisinin her geçen gün daha fazla değer kazanması ve bölgedeki istikrarlı yatırımların devam etmesi bölgedeki hareketliliği arttırmış oldu. Yükselen kur olanaklarıyla beraber turistler Türkiye’yi cazibe merkezi haline getirerek oldukça fazla tercih ediyorlar. Türkiye geçmişten günümüze Antalya limanlarıyla ülkenin cazibe merkezleri haline gelmiştir. Antalya’da son gelişmeler bölgenin turizm açısından zenginlik kazanmasında etkili olmuş durumdadır. Böylelikle Antalya ekonomisi her geçen gün daha fazla gelişim göstererek daha popüler bir hale gelmiş konumda bulunmuş oldu. Antalya son dakika haberleri sizlere bu alanda en iyiyi sunar.

Genel Kültür