Mutluluk Çubuğuna Dair En Çok Merak Edilenler

Mutluluk Çubuğuna Dair En Çok Merak Edilenler

Mutluluk çubuğu bugünlerde herkesin dilinde. Son zamanların en popüler cinsel tedavi yöntemlerinden biri olan mutluluk çubuğu nedir? Mutluluk çubuğu erkeklerdeki kalıcı ereksiyon sorunlarını ortadan kaldırmak için ameliyatla penis içerisine protez çubuk konulması esasına dayanmaktadır. Bu anlamda kullanılan 3 farklı protez çeşidi mevcuttur.

Mutluluk Çubuğu Protez Çeşitleri

-Bükülebilir mutluluk çubuğu nedir? Esnek materyalden yapılan bu çubuklar penis içerisine yerleştirilerek devamlı olarak sert bir penis elde edilir. Cinsel ilişki harici esnek yapısı sayesinde kıvrılarak iç çamaşırı içerisinde konumlandırılır. Kullanımı çok kolaydır ve her daim iri bir görünüme sahiptir.

-İki parçalı mutluluk çubuğu nedir? Esnek çubuğun yerine balon gibi şişme özelliği bulunan çubuklar kullanılır. Pompası ve sıvı deposu testis içerisine yan yana konulur. Ereksiyon gereken durumlarda pompaya basılarak sıvı balonlara gönderilerek şişme sağlanır.

-Üç parçalı mutluluk çubuğu nedir? İki parçalı protezden farkı sıvı deposunun daha büyük oluşu ve karın alt duvarına yerleştirilmesidir. Bu sayede daha çok sıvı pompalama ve daha sert ereksiyon oluşturma kabiliyeti sunar.

Kimler ameliyat edilmelidir?

Diğer özel ameliyatlarda olduğu gibi, kimi gerçekleştireceğiniz konusunda dikkatli olmanız gerekir. Mutluluk çubuğu implantasyonu özel eğitim ve deneyim gerektirir. Cerrahınızın becerilerine ve deneyimine güvendiğinizden emin olun.

Riskler nelerdir?

Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi, potansiyel riskler vardır. En büyük risk enfeksiyondur. Protez diz veya kalça gibi, mutluluk çubuğu protezinde de “yabancı cisim” anlamına gelir ve enfeksiyon çok ciddi olabilir (kalça veya diz gibi). Bununla birlikte, çoğu hasta için enfeksiyon riski tipik olarak yüzde birden azdır. Bu noktada önemli olan resmi bir kurumda uzman hekimler tarafından ameliyatın gerçekleştirilmesidir.

Bir MRG’ye ihtiyacınız olursa, mutluluk çubuğu güvenlidir. Diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarına bir implantınız olduğunu bildirmeniz önemlidir. Örneğin, bir diş tedavisi görüyorsanız, büyük olasılıkla ek antibiyotiklere ihtiyacınız olacaktır.

Beklenen İyileşme Süresi Nedir?

Herkes farklı hızlarda iyileşir, bu nedenle iyileşme süreleri hastadan hastaya değişebilir. Genel olarak, ilk haftadan sonra kendinizi daha iyi hissetmeniz ve protezle antrenmanlara başlamanız mümkün olacaktır.

Operasyondan Ne Kadar Sonra Cinsel Anlamda Aktif Olunur?

Ameliyattan sonra bazı kısıtlamalar vardır, özellikle ilk dört hafta ağır kaldırma (en fazla 5kg) ve yorucu egzersiz yasaktır. Dilerseniz normal günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Birçok erkek, bisiklet sürmek ve koşmak gibi en sevdikleri eğlenceye geri dönüp dönemeyeceklerini merak ediyor. Mutluluk çubuğu ameliyatı sonrası tamamen iyileştikten sonra bu aktivitelere geri dönebilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık