Nurkan Aydoğan Bankacılık Sektöründe Gelişmenin Püf Noktalarını Açıkladı

Nurkan Aydoğan Bankacılık Sektöründe Gelişmenin Püf Noktalarını Açıkladı

Nurkan Aydoğan Bankacılık Sektöründe Gelişmenin Püf Noktalarını Açıkladı 

Bankacılık sektöründe bulunan ancak bu alanda yüksek kariyer hedefleri bulunan kişiler kendilerini geliştirmek için araştırmalar yapmaktadır. Bankacılık sektörünün tanınan ismi Nurkan Aydoğan bankacılık sektöründe gelişmenin püf noktalarını açıkladı; “Bankacılık sektöründe gelişmek isteyen kişilere ilk önerim elbetteki bankacılığı basit bir satış yapmaktan ibaret olduğunu düşünmeyin. Bankacalık sektörü hakkında, gerçekçi kaynaklardan sürekli araştırın. Bankacılık sektöründe gerçekten yüksek mevkilere gelmek isteyen kişilere ise bankacılık ve banka sınavları hakkında bütün donanımlara sahip olmalarını öneririm. Küçük büyük demeden bankacılık sektörü hakkındaki her konuyu heyacanınızı kaybetmeden, ilk günkü çalışan gibi araştırmalarınızı yapın. Bu sizi, siz fark etmeden ileriye taşıyacaktır.”

Her ne kadar önemsenmese de küçük araştırmalar beraberinde büyük sonuçlar getirmektedir. Bu nedenle Nurkan Aydoğan’ın dediği gibi sürekli araştırma yaparak bütün bilgi donanımlarına sahip olun. Nurkan Aydoğan bir diğer önerisinde ise kaliteli yöneticilerden bahsetmektedir. Kaliteli yöneticiler ile çalışmanın sizi ne kadar ileriye taşıyacağını bilseydiniz iyi yönetici arayışından vazgeçemezdiniz diyen Nurkan Aydoğan yöneticiler hakkında şu gibi eklentilerde bulundu; “Eğer iyi ve kaliteli yöneticilerin ekibinde yer alıyorsanız istemeden zaten gelişirsiniz. Çünkü kaliteli yöneticiler çalışanlarının önünü açmakta ve teknik bilgiler hakkında sürekli sizi bilgilendirmektedir. Ancak aksine bankacılık sektöründe bulunan bazı yöneticiler ekiplerinin önünü açmamaktadır. Bu nedenle ekip içerisinde bulunan kişiler gelişmemektedir.”

Bankacılık sektörü sabır isteyen bir sektördür. Bu nedenle çalıştığınız ilk yöneticiniz size bilgiler vermeyen ve iyi yönetici değilse bu konuda biraz sabırlı olabilirsiniz. Ancak önünüzü kesen yöneticilerle uzun süre çalışmak sizi yorabilir. Bu nedenle kısa bir süre sonra iyi yöneticilerle çalışmaya başlayın. Nurkan Aydoğan bankacılık sektöründe gelişmenin diğer püf noktalarını ise şu şekilde sıraladı; 

  • “Bankacılık sektöründe hangi bölümde çalışıyor olsanızda ticaret hukuku ve finansal analiz konusunda kendinizi geliştirin.”
  • “Uzman bir bankacı mertebesine ulaşmak istiyorsanız kesinlikle hafızanızı iyi eğitmeniz gerekmektedir. Çünkü uzman ve profesyonelleşmiş bankacılar, yıllar ve aylar önce önüne gelen finansal tablo setini hatırlamaktadır.” diyen Nurkan Aydoğan “Deneyimlerin hafızası vardır ve siz hafızanızı geliştirdikçe deneyimlerinizden yararlanırsınız” diyerek son cümlesini noktaladı.
Ekonomi