Okan Buruk Milli Takıma Mı Gidiyor

Okan Buruk Milli Takıma Mı Gidiyor

Okan Buruk Milli Takıma Mı Gidiyor?

Milli takımda elde edilen kötü sonuçlar tekrar hoca konusunu gündeme getirdi. Stefan Kuntz yönetimindeki milli takım Avrupa ve Dünya Kupasına katılmakta başarısız olurken, alınan sonuçlar da hem vatandaşları hem de TFF yönetimini memnun etmiyor. Bununla beraber, uzun vadeli plana sadık kalmak için Kuntz ile yolları hemen ayırmak istemeyen TFF yönetimi, diğer bir taraftan da olası alternatifleri masada tutuyor. “Okan Buruk milli takıma mı gidiyor?” sorusu spor kamuoyunda en çok dolaşan sorular arasında bulunuyor. Başakşehir ile yaşadığı şampiyonluk ile birlikte tüm gözleri üzerine çeken genç ve deneyimli teknik direktör birçok takımın radarındaydı ve Galatasaray ile anlaştı. O zaman gerçekleşmeyen Okan Buruk’un milli takım yolculuğu olası Galatasaray ayrılığı ile birlikte gerçekleşebilir. TFF yönetimi her zaman mevcut alternatifleri listesinde tutmak ve ayrılık zamanında hızlı bir şekilde aksiyon almak istiyor.

Okan Buruk ise Galatasaray ile birlikte oldukça iyi bir sezon geçiriyor. Takımda büyük değişiklikler yaşanırken adaptasyon sürecini minimum kayıpla atlatan Galatasaray, Fenerbahçe ile birlikte şampiyonluğun en büyük adayı. Okan Buruk yönetimindeki Galatasaray’ın olası seri kötü sonuçlar alması halinde ani bir ayrılık yaşanması da yorumcuların dilinden düşmüyor. Özellikle Fatih Terim’in uzun süredir boşta olması ve Galatasaray taraftarı arasında Okan Buruk’a güven duymayan bir kesimin bulunması, ani bir karar alınmasına yol açabilir. Galatasaray yönetimi de olası bir karar sürecine hazırlık yapmak adına düzenli olarak teknik direktör listelerini canlı tutuyor. Milli takım maçlarına Joybet üzerinden iddaa oynayabilirsiniz.

Galatasaray Okan Buruk’a Şampiyonluk İçin Güveniyor

Galatasaray’ın yeni yönetimi göreve gelmesi ile birlikte hem oyuncular bakımından yeniden yapılanmaya gitti hem de genç ve şampiyonluk yaşamış Okan Buruk’u takımın başına getirdi. Galatasaray’da uzun yıllar top koşturmuş olan Okan Buruk, Galatasaray’ı, camiayı ve talepleri çok iyi bildiği için yönetimin teknik direktör listesinde ilk sıralarda yer alıyordu. Galatasaray Okan Buruk’a şampiyonluk için güveniyor ve sene sonunda gülen tarafın kendileri olacağını düşünüyor. Okan Buruk da sahip olduğu bu güveni boşa çıkarmak istemiyor. Ekibi ile yaptığı çalışmalar ile birlikte takımı sene sonunda şampiyon yapmak istiyor.

Okan Buruk, Galatasaray’a gelirken uzun yıllardır birlikte çalıştığı yardımcıları ile birlikte geldi. Yardımcıları ile birlikte Başakşehir’de şampiyonluk yaşayan genç teknik direktör, özgüveni yerinde bir şekilde Galatasaray’ın başına geldi. Galatasaray camiası da Okan Buruk’un gelişi ile birlikte camiadan birinin takımın başına geçmesinden dolayı memnun oldu. Taraftarlar Okan Buruk’a güvenirken, yorumcuların bir bölümü ise Galatasaray’ın olası kötü gidişat ile birlikte Okan Buruk ile acil bir ayrılık yaşayabileceğini düşünüyor.

Milli Takım İyi Sonuçlara Odaklandı

Kötü gidişatı değiştirmek isteyen Stefan Kuntz, takım ve yardımcıları ile birlikte mesai yapıyor. Milli takım iyi sonuçlara odaklandı ve önümüzdeki şampiyonalara katılmak istiyor. Vatandaşların büyük bir bölümü Stefan Kuntz’un samimi hareketlerinden hoşlansa da takımın kritik maçlarda sorun yaşamasına yeni bir sorun daha eklendi. Takımın maç seçtiğini düşünen yorumcular, son zamanlarda oldukça kolay maçlarda alınan yenilgilerin bu yüzden kaynaklandığını düşünüyor. TFF de olası bir teknik direktörlük değişikliği için kendisini hazır tutuyor.

TFF’de sorumlu ekibin başında yer alan Hamit Altıntop, teknik direktörlük konusunda herhangi bir değişiklik düşünmediklerini belirtti. Stefan Kuntz’un arkasında olduklarını söyleyen Hamit Altıntop, sabır ve azimle birlikte zaman içerisinde başarının geleceğini düşünüyor. Çok iyi bir jenerasyona sahip olan milli takım, gurbetçi oyuncuların da katılması ile birlikte güçlü bir kadro oluşturuyor. Sahip olduğu güçlü kadroyu bundan sonra sonuçlara da yansıtması bekleniyor.

Spor