Sofiane Feghouli Galaatasaray

Sofiane Feghouli Galaatasaray

Sofiane Feghouli Galaatasaray’ı Şikayet Etti

Sofiane Feghouli FIFA’nın kapısını çaldı. Cezayirli futbolcu Galatasaray’ın beş sezonu 31 Mayıs’ta sona erdi. Türkiye ve Avrupa’da uygun bir takım bulamayan Sofiane, sarı-kırmızılı kulübü şikayette bulundu. Bahis siteleri

Feghouli, A Spor’a yaptığı açıklamada, “Galatasaray’daki alacaklarımı tahsil etmek için çok uğraştım ve bizzat Dursun Özbek ile çözüm bulmaya çalıştık ama mümkün olmadı. Görüyorum ki bu transfer döneminde herhangi bir maddi sıkıntı yok. Avukatlarıma Galatasaray’ın ne kadar olursa olsun borçlarımızı karşılamaları gerektiğini söyledim” dedi.

Burak Elmas yönetimi döneminde sözleşmesi sona eren Cezayirli oyuncu, birikmiş alacaklar, maç ve kira başına ikramiye ve ikramiye gibi konularda FIFA’ya şikayette bulundu ancak gecikmeler nedeniyle dava dosyalarına da %10 faiz uygulandı. Dursun Özbek başkanlığındaki hükümet, Feghouli’nin almak üzere olduğu 1,6 milyon euroluk fatura karşısında şokta. “Soso” lakaplı yıldız oyuncu, 2017 yazında Galatasaray’a geldi ve 2 şampiyonluk kazandıktan sonra yavaş yavaş geriledi.

2017 Yılında Transfer Olmuştu!

2017 yazında West Ham United’dan 4.25 milyon euro’ya transfer olan Sofiane, sarı-kırmızılı ekiple yıllık 3.85 milyon euro maaşla beş yıllık sözleşmeye imza attı. Tecrübeli oyuncu Galatasaray’da geçirdiği 5 sezonda 2 Süper Lig, Türkiye Kupası ve Türkiye Süper Kupası’nı kazandı. 32 yaşındaki futbolcu 161 maçta 33 gol atarken 31 de asist yaptı. Galatasaray’ın şampiyon olduğu dönemde şampiyonlukta büyük katkısı bulunan yıldız oyuncu ilerleyen yıllarda 2020 ve 2021 yıllarında çok sert düşüşler yaşadı. Yaşanan düşüşte sakatlıklarında etkisi oldukça fazla düzeyde oldu. Yıldız oyuncunun sözleşmesi sona erdikten sonra Galatasaray sözleşme yenilememe yoluna gitti. Galatasaray yönetimi tarafından yapılan açıklamada yakın bir zaman dilimi içinde yıldız oyuncunun alacaklarının karşılanacağını belirtti. Böylelikle yıldız oyuncunun alacakları tamamen verilmiş olacak.

Spor